Дачия Форум

Първите НИ впечатления от дилърите на Дачия

Къде може да се купи Dacia в България

Re: Първите НИ впечатления от дилърите на Дачия

Мнениеот radowolf » Съб Окт Съб, 18 Окт 2014 17:33:58 +0000, 2014 5:33 pm

Извън темата:
Извинявам се че пак повдигам темата за правописа ама го правя само и единствено за да помогна.
Не го приемайте като заяждане!!! :)
Мн. число на компания е компаниИ
препинателните знаци се слагат веднага след предхождащата ги дума и се отделят от следващата ги дума с интервал.

Ако не сте сигурни кое как се пише, има много ресурси, които можете да ползвате, за да се научите да пишете правилно на Български език.
Правописни правила.
Проверка на правописа.
Още една проверка на правописа.
яки спирачки, лек волан, кеф в жегата, мъглоразпръсквачи, 2 поспаланки и лъскава боя!
Изображение
Аватар
radowolf
Дачия маниак

Регистриран на: Чет Мар Чет, 18 Мар 2010 11:01:17 +0000, 2010 11:01 am
Автомобил: Dacia Sandero 1.4 mpi 75 кс - K7J 710

Мнениеот milenorcev » Сря Ное Сря, 26 Ное 2014 10:49:40 +0000, 2014 10:49 am

Аз останах много доволен от Еспасауто Благоевград,Сашо да е жив и здрав!
milenorcev
Дачия маниак

Регистриран на: Чет Ное Чет, 13 Ное 2014 11:25:17 +0000, 2014 11:25 am
Автомобил: Logan 1.2 16v

Мнениеот terabyte » Сря Ное Сря, 26 Ное 2014 13:28:22 +0000, 2014 1:28 pm

milenorcev написа:Аз останах много доволен от Еспасауто Благоевград,Сашо да е жив и здрав!

+1
Изображение
Аватар
terabyte
Дачия маниак

Регистриран на: Пет Ное Пет, 18 Ное 2011 08:29:22 +0000, 2011 8:29 am
Автомобил: Sandero 1.2 75hp E2 Laureate + LPG

Мнениеот GripenBG » Пет Мар Пет, 18 Мар 2016 16:41:59 +0000, 2016 4:41 pm

Аз също има какво да кажа по темата "Дилъри" и то относно "OmniCar" София...
По лошо стечение на обстоятелствата за мен / доста натоварено работно време и минимална възможност за отсъствия/ решавам да проверя възможностите за закупуване на Duster в най-близкия до работното ми място дилър... До тук добре - близо са, на около 10-15 минути от офиса ми.
Отидох там и първоначалното посрещане беше добро... Посиках тест драйв - имаха налични 1.5dCI -
" Бензинов двигател ? - Не, нямаме в начиност, а и по принцип тестовите са само дизели...има май един бензин, но е тук в момента".
Добре, ще караме дизела, приятни впечатления за около 2 км по околовръстен път София :). А иначе информацията вече я имам събрана от различни други източници /включително и , исках да видя основно купето и изпълнението на Laureate.
Правим искане за лизин с първоначална поръчка.
Лизинга казват - "о.к." , след известно време поръчваме автомобила и плащам капарото. Първа "уловка" - тече промоция "Dacia box", която след мое запитване важи ли, е добавена с химикалка към поръчката и са обещани евентуално гумени стелки "Няма проблем, ще ги оправим стелките"...
Следва чакане. Колата пристига доста бързо и следва втората изненада, за която писха в друга тема: Поръчаните аксесоари са обявени с цена без монтаж... което никъде никой не казва. Отново възражения от моя страна и следва решение да не плащам монтажа на спойлер.
След придвижване на документи през лизинга и чакане още известно време, стигаме до получаване на автомобила - "Готов е, заповядайте да си го получите"
И... тук вече е интересното: Отивам да си го получа и го оглеждам... в първия момент всичко е наред - бял, има си навигация, подлакътник... и в един момента виждам, че липсват хромираните елементи по брони, прагове, огледла, ауспух...
Хммм, питам - "това Лауреат ли е ?"...
Дилъра: " амиииии, да, защо ?"
Аз: "Ами защото на външен вид си е по-ниската версия... "
Дилъра: "А вярно, ами ... а , то и джантите са метални, а не алуминиеви... и ауспуха нещо си завършва без накрайник"...
"А стъклата не бяха ли тъмни"...
Дилъра: "А дааа, и те не са потъмнени..."
"А какво правим ?"
Дилъра: "Ами , не сме видели... /за протокола - колата е от 1 месец в доставчика/
Дилъра: "Ако искате да оставите колата за две-три седмици за да изясни какво е станало ?"
'Ами не, благодаря, описваме какво не е направено и търсим решение" - реших, че вече чакането е малко в повече, а и с пълната неяснота и течащия лизинг...
Следва размяна на мейли и уточнение какво и как да се добави за да се получат нещата балансирани. Обаждам се аз да видя какво става и се оказва, че джантите са пристигнали след 1 седмица, - т.е. днес и следва пояснение -
" Не са пристигнали капачките, защото те пътуват от Франция и ще са тук след една седмица, а и колегите са доста заети, така че да се уточним кога да минете..."
"Добре, кога е възможно ?"
Дилъра: "Ами вторник да оставите колата защото трябват няколко часа за да се подменят джантите с новите и да се обучи компютъра за датчиците."
"Моля ??? И колко точно време е необходимо за подмяна на джантите и обучение на датчиците???"
Дилъра: "Ами няколко часа, че то различни хора го правят..."
След като заявих, че ще се консултирам с Рено България, последва бързо обаждане - "Във вторник заповядайте точно в 13:00 и вечерта ще си я вземете..."
Въздържам се от какъвто и да било коментар... за ме изводите са следните:

Липса на каквото и да било "търговско" отношение към клиента...
Липса на каквото и да било отношение, след като вече са получени парите за автомобила /без значение дали на ръка или от лизинга /
Спазване на принципа - ако се усети клиента - усети, ако не .. за негова сметка е...

Това, че няма да ползвам този дилър за гаранционно обслужване е повече от ясно, но нека и другите, които има желание да минават през тях / и не са голяма фирма със сериозни поръчки и адвокати, а просто клиенти/ да са подготвени какво може да им се случи.
За момента чакам да видя как точно ще се развият и приключат перипетиите ми с "Омникар" за да знам какво да предприема.
А иначе Duster-a си го карам с много кеф и не съжалявам до момента по никакъв начин от направения избор на автомобил... просто лош късмет това да е дилъра най-близко до офиса.
GripenBG
Дачия маниак

Регистриран на: Чет Сеп Чет, 17 Сеп 2015 13:54:31 +0000, 2015 1:54 pm
Автомобил: SMART MC01; Duster 1.6, 4x4, 2016

Мнениеот stivans » Вто Мар Вто, 22 Мар 2016 11:03:08 +0000, 2016 11:03 am

И аз имах подобно приключение преди повече от 5 години с Алианс Ауто Стара Загора, но чест прави на Юлиан Ангелов, който след няколко месеца уволни две от служителките там. Явно не само аз съм имал проблем с тях.
Последна промяна stivans на Вто Мар Вто, 22 Мар 2016 12:39:17 +0000, 2016 12:39 pm, променена общо 1 път
Dacia Duster E2 Laureate, 1.6 16V 105 к.с.,LPG(ГИ), 4x2
Аватар
stivans
Дачия маниак

Регистриран на: Пон Юни Пон, 21 Юни 2010 22:21:00 +0000, 2010 10:21 pm
Автомобил: Duster Laureate 1.6 105 к.с. LPG, 4x2

Мнениеот Vitku » Вто Мар Вто, 22 Мар 2016 11:14:55 +0000, 2016 11:14 am

Доста непрофесионално отношение. При условие, че в България се продават няколко хиляди Дачии и Рена годишно, то точно този дилър колко продава, та си позволява такова неадекватно отношение? Като имаш 200-300 клиента годишно (за продажби, не за сервиз - там са доста повече), трябва ръка да им целуваш. При няколко търговци в дилърството, това е работа с по 1-2 клиенти дневно на човек.
Vitku
Дачия маниак

Регистриран на: Пет Яну Пет, 22 Яну 2010 21:53:54 +0000, 2010 9:53 pm
Автомобил: Mazda 5, 115HP, 6+1, 2007

Мнениеот GripenBG » Сря Мар Сря, 23 Мар 2016 07:59:16 +0000, 2016 7:59 am

И за да бъда коректен трябва да добавя, че след като вчера в 14:00 бях в сервиза, нещата придобиха малко по-европейски характер... колата беше приета веднага, описана внимателно и заявено " 2ч и 30м са необходими за да ви е готова колата с новите джанти" /което за мен е абсолютно нормално технологично време/.
За да сме верни на традициите на конкретния доставчик - договора, който подписвам при получаване на Dacia BOX за безплатно първо ТО се оказа типов договор за сервизно обслужване, в който /чета вече не само ситния шрифт, а и производителя на хартията, на която е писано :)/ беше упоменато, че аз като клиент трябва да си платя за това обслужване.. е променихме го с химикалка и подпис, но явно никой не чете какво дава за подпис и е на принципа "каквото има даваме - това подписват, ако мине - мине".
Като краен резултат ми се обадиха от сервиза точно 2ч и 40 мин след като оставих колата и ми казаха - "Колата е готова, заповядайте да си я вземете" - респект, дано и занапред да е така.
Иииии.. се оказа, че капачките на джантите все пак не са пристигнали, а в Румъния имало само 1 /една/ и са ги пратили без капачки, сега чакаме да пристигнат 3 капачки от Франция. Вече ми е смешно... защото другата опция е описана в НПК...
GripenBG
Дачия маниак

Регистриран на: Чет Сеп Чет, 17 Сеп 2015 13:54:31 +0000, 2015 1:54 pm
Автомобил: SMART MC01; Duster 1.6, 4x4, 2016

Мнениеот LoganMCV » Чет Ное Чет, 23 Ное 2017 14:37:36 +0000, 2017 2:37 pm

Имам добри впечатления от дилърите на Еспас Ауто ООД: Ирина Тошева - Цариградско шосе, София и Александър Георгиев (Сашо) в Благоевград. Ирина ме насочи към новия модел на Dacia Logan II MCV съобразно нуждите ми от голям по обем съвременен автомобил и ми го показа, а със Сашо в детайли дискутирахме техническите характеристики, ТО, допълнителното оборудване за новия автомобил, подготвяне и подписване на договора. За мой късмет благодарение на усърдната им професионална работа автомобила ми беше доставен за по-малко от месец за което им благодаря.
Аватар
LoganMCV

Регистриран на: Чет Окт Чет, 05 Окт 2017 15:58:48 +0000, 2017 3:58 pm
Автомобил: Dacia Logan II MCV TCe 90 hp S&S LPG

Мнениеот Sonny » Пет Ное Пет, 24 Ное 2017 11:58:00 +0000, 2017 11:58 am

Аз останах с не особено приятни впечатления от Омникар в София. Имах проблем със ренденцето и реших да отида при тях за диагностика > всичко точно, супер учтиви приемчици (като за пръв път). Направиха си диагностиката, казаха какво трябва да се сменя и си тръгнахме. Следващата седмица звъня на същия приемчик да го попитам кога може да приеме колата (същата) за ремонта, който сме обсъдили на диагностиката, и той просто отговаря "не работим с коли над 10г" и затвори.

Логанчето, което поръчахме онзи ден е от Еспас Ауто на Цариградско и там поне отношението им беше на ниво и явно не ги бърка особено дали носиш костюм или не.. така или иначе се дават същите пари. Консултантката от Еспас дори беше доста грамотна откъм техническата част и си обясняваше всичко за колата сама (беше Инженер по визитка). Като за начало съм доволен. Тепърва остава да видим дали ще си спазят сроковете, дали колата ще пристигне с всички поръчани (с)екстри и т.н.

Тъжното е единствено със забавянето, което не зависи от дилъра като цяло. До колкото разбрах, квотите им за месец са по 2 коли на дилър...
Изображение
Sonny
Дачия маниак

Регистриран на: Пон Ное Пон, 13 Ное 2017 19:11:38 +0000, 2017 7:11 pm
Автомобил: Logan MCV Stepway 1.5 dci

Мнениеот Karpat4o » Пет Ное Пет, 24 Ное 2017 21:41:00 +0000, 2017 9:41 pm

Sonny написа:Аз останах с не особено приятни впечатления от Омникар в София. .....Следващата седмица звъня на същия приемчик да го попитам....
:shock: :shock: #KOЙ е приемчикът??
Аватар
Karpat4o
Дачия маниак

Регистриран на: Пет Ное Пет, 09 Ное 2007 20:35:47 +0000, 2007 8:35 pm
Автомобил: Volvo XC70

Мнениеот Sonny » Съб Ное Съб, 25 Ное 2017 00:22:55 +0000, 2017 12:22 am

Karpat4o написа: :shock: :shock: #KOЙ е приемчикът??

Красимир мисля че се казваше. Не му помня фамилията.
Изображение
Sonny
Дачия маниак

Регистриран на: Пон Ное Пон, 13 Ное 2017 19:11:38 +0000, 2017 7:11 pm
Автомобил: Logan MCV Stepway 1.5 dci

Мнениеот kermit » Пон Юни Пон, 25 Юни 2018 22:07:26 +0000, 2018 10:07 pm

Знаете за перипетиите по повод покупката на автомобила ми от Омникар срещу Ринг Мол в София.
Реших, че да трая няма смисъл и писах обстойно на Рено-Нисан. Описал съм всичко така, както съм го дал в темата си.
Отговора на представителството е следният:

Уважаеми,
Информацията, която ни изпратихте беше обстойно анализирана.
В следствие на това бяха проведени срещи с ръководството на Омникар Ауто София, където темата беше обсъдена.
Уверяваме Ви, че са взети необходимите мерки, подобни ситуации да не бъдат допускани в бъдеще.
Желаем също да Ви благодарим за споделеното мнение от контакта си с колегите. Освен всички текущи проучвания за качеството на услугите в нашите центрове, пряко споделената обратна връзка също е от голяма важност и помощ за нас. Полагаме ежедневни усилия за повишаване на качеството на услугите, които предлагаме и искрено се надяваме в бъдеще да оставате доволен от комуникацията си с оторизираните центрове на Dacia.
С уважение,
Екипът на Dacia България

Обожавам подобни отговори, сякаш генерирани от машина :D
Но все пак отговора е отговор, което заслужава адмирации. Дойде с повече от 20 дни разстояние от моя мейл, което ще рече, че е искрено (решавам така да мисля 8) )
Очакваме след промените Омникар-ци да станат дилър номер 1! Пожелавам им го.
Аватар
kermit
Дачия маниак

Регистриран на: Чет Май Чет, 24 Май 2018 19:19:18 +0000, 2018 7:19 pm
Автомобил: Dacia Sandero2 1.0 SCe 73 к.с. Бензин N1

Мнениеот borkata » Пон Юни Пон, 25 Юни 2018 22:30:16 +0000, 2018 10:30 pm

kermit............................ :lol:
по допирателната моето момче, по допирателната :wink:
Аватар
borkata
Дачия маниак