Дачия Форум

...от "Закупуване на нов Логан...

Къде може да се купи Dacia в България

Мнениеот freelanders » Съб Яну Съб, 27 Яну 2007 10:43:33 +0000, 2007 10:43 am

Aero написа:Поздравления за колегите от Ауто Италия относно Сертификатите.
Но и "две добри думи" за РЕНО-НИСАН БЪЛГАРИЯ - пристигащите от началото на месеца РЕНА и ДАЧИИ също си идват със сертификатите. Проблема касае само колите доставени миналата година.
Колкото до АBS - предлага се заедно с EBD като серия в нива на оборудване AMBITION и PRESTIGE за Седан и като опция в LAUREATE и PREFERENCE при MCV. Air Bag за пътника липсва в BASE и AMBIANCE, като е серия в по-горните нива PREFERENCE, LAUREATE, AMBITION и PRESTIGE. Страничните Air bag - ове са опция на цена 400 лв. с ДДС.
Поздрави!

Благодаря за информацията.До колкото разбирам работите в Алианс Ауто.
Има ли някаква отстъпка за при покупка на няколко дачии. И има ли проблем, ако са на лизинг да работят към рент-а-кар(подписа ми) и да напускат страната. Също още един въпрос относно метана - възможно ли е инсталирането на метанова система и гаранцията да се запази.
Надявам на отговор.
Благодаря.
Поздрави!
freelanders
Дачия маниак

Регистриран на: Нед Сеп Нед, 17 Сеп 2006 18:30:24 +0000, 2006 6:30 pm
Автомобил: saab

Мнениеот Aero » Съб Яну Съб, 27 Яну 2007 20:10:37 +0000, 2007 8:10 pm

freelanders написа:
Aero написа:Поздравления за колегите от Ауто Италия относно Сертификатите.
Но и "две добри думи" за РЕНО-НИСАН БЪЛГАРИЯ - пристигащите от началото на месеца РЕНА и ДАЧИИ също си идват със сертификатите. Проблема касае само колите доставени миналата година.
Колкото до АBS - предлага се заедно с EBD като серия в нива на оборудване AMBITION и PRESTIGE за Седан и като опция в LAUREATE и PREFERENCE при MCV. Air Bag за пътника липсва в BASE и AMBIANCE, като е серия в по-горните нива PREFERENCE, LAUREATE, AMBITION и PRESTIGE. Страничните Air bag - ове са опция на цена 400 лв. с ДДС.
Поздрави!

Благодаря за информацията.До колкото разбирам работите в Алианс Ауто.
Има ли някаква отстъпка за при покупка на няколко дачии. И има ли проблем, ако са на лизинг да работят към рент-а-кар(подписа ми) и да напускат страната. Също още един въпрос относно метана - възможно ли е инсталирането на метанова система и гаранцията да се запази.
Надявам на отговор.
Благодаря.
Поздрави!

Привет,
Да, както не веднъж съм си "признавал" с удоволствие работя (и живея) в (и с) Алианс Ауто. Благодарен съм на съдбата, на Клиентите на Алианс Ауто и на Рено-Нисан България ЕАД за щастието да съчетавам хоби с работа и обратно.
А сега с удоволствие отговарям на въпросите Ви:
- Има ли някаква отстъпка за при покупка на няколко дачии? Да, разбира се. Има определени от Вносителя правила за отстъпки според броя на закупените автомобили. Не бива, обаче да очаквате сензации. За да бъде крайната цена на LOGAN с ДДС толкова достъпна, печалбата (на Производителя, Вносителя, а и нашата) е много малка, направо смешна на фона на следващите в по-горен ценови сегмент предложения, които в същност са автомобили от по-нисък клас. Идеята е да се продават повече автомобили и да се печели от оборот, а не от търговска надценка. Та, заповядайте да се видим и да обсъдим Вашите потребности от автомобили и нашите възможности да им отговорим. GSM-ът ми е 0888 612580. Може би тук е местото да вметна, че считам LOGAN за изключително подходящ за Rent-a-car. Просто е феноменално здрава кола! (Поне до пробег от 130 000 км., на колкото е "най-старият" от поддържаните от нас LOGAN-и. За този пробег е сменен само един шарнирен болт, който заедно с целия носач струва около 120 лв... Нито един амортисьор или друго по ходовата част!!! Е, ясно е, че консумативите (мапр. масла, филтри, накладки) не влизат в тази сметка...
- И има ли проблем, ако са на лизинг да работят към рент-а-кар(подписа ми) и да напускат страната? Зависи как сте се споразумяли с Лизингодателя. Въпрос на Договор и Застраховки.
- Също още един въпрос относно метана - възможно ли е инсталирането на метанова система и гаранцията да се запази? За съжаление няма как да се запази гаранцията (поне за сега). Пропан-бутановите системи, които предлагаме са чудесно адаптирани към колата и не променят гаранционните условия, които, да припомня са 2 години или 100 000 км. (от Производителя) и още допълнителни ДВЕ ГОДИНИ от Алианс Ауто, т.е. 4 ГОДИНИ или 100 000 км. уникална за България гаранция! Така, че трябва сам да решите кой вариант е по- приемлив за Вас.
Благодаря Ви за въпросите и съм с удоволствие на разположение за още коментари.
Поздрави.
Aero
Site Admin :)

Регистриран на: Вто Яну Вто, 24 Яну 2006 21:56:07 +0000, 2006 9:56 pm
Автомобил: Stepway, Logan, Duster, Lodgy

Мнениеот freelanders » Съб Яну Съб, 27 Яну 2007 21:36:43 +0000, 2007 9:36 pm

Благодаря още веднъж.
Поздрави!
Последна промяна freelanders на Чет Юни Чет, 07 Юни 2007 20:34:52 +0000, 2007 8:34 pm, променена общо 2 пъти
freelanders
Дачия маниак

Мнениеот Гост » Нед Яну Нед, 28 Яну 2007 11:11:39 +0000, 2007 11:11 am

Здравейте,

благодаря на freelanders, че ми каза за съществуването на този форум.
Отдавна съм решила да си взема нова кола и съм се насочила към фиат панда, която ми е изключително симпатична, освен това и цената е много е приемлива.Но след като попрочетох тук дачията ме заинтригува.Особено с това, че за същите пари, за които мога да имам пандата ще карам доста по-голяма кола с огромен багажник.
Дали ще бъде много нахално от моя страна, ако може да ми пратите една оферта за Дачия Логан 1.4 и 1.5(само с най-необходимото климатик, абс, радио) с примерен лизинг за 5години. С удоволствие бих дошла лично, но в момента съм извън София, а трябва да взема решение за колата.
Благодаря предварително,
С уважение: Силвия Петрова

Извинявам се на модераторите за оффтопика.
Гост

Мнениеот Aero » Нед Яну Нед, 28 Яну 2007 16:42:10 +0000, 2007 4:42 pm

Anonymous написа:Здравейте,

Отдавна съм решила да си взема нова кола и съм се насочила към фиат панда, която ми е изключително симпатична, освен това и цената е много е приемлива.Но след като попрочетох тук дачията ме заинтригува.Особено с това, че за същите пари, за които мога да имам пандата ще карам доста по-голяма кола с огромен багажник.
Дали ще бъде много нахално от моя страна, ако може да ми пратите една оферта за Дачия Логан 1.4 и 1.5(само с най-необходимото климатик, абс, радио) с примерен лизинг за 5години. С удоволствие бих дошла лично, но в момента съм извън София, а трябва да взема решение за колата.
Благодаря предварително,

Здравейте,
Не само не е "нахално от Ваша страна", а даже Ви благодаря за интереса към LOGAN.
С удоволствие отговарям на въпросите Ви така:
- LOGAN, версия Laureate. От възможното оборудване за LOGAN в модела Laureate не са включени само ABS+EBD, ел. задвижване на задните стъкла, лети джанти и CD/MP3.
- Лизинга е с първоначална вноска от 5 до 50%, срок от 12 до 60 месеца.
При двигател 1.4 MPI (бензин, многоточков инжекшън, 75 к.с./112Nm при само 3000 об./мин), на цена с ДДС 16 000 лв. ще изглежда така: 5% авансова вноска - 800 лв., 60 вноски по 301 лв. Допълнителни първоначални разходи "до ключ" (Каско, Гражданска отговорност, регистрация...) около 1000 лв.
При двигател 1.5 dCi (дизел, турбокомпресор, Комън рейл впръскване, 65 к.с./160 Nm при само 1700 об./мин), на цена с ДДС 17 400 лв. (с включен металик) ще изглежда така: 5% авансова вноска - 870 лв., 60 вноски по 327 лв. Допълнителни първоначални разходи "до ключ" (Каско, Гражданска отговорност, регистрация...) около 1000 лв.
На склад имаме и от двете версии, така, че заповядайте, пробвайте, решете. За нас, като жест за Вашето доверие в LOGAN и Алианс Ауто, остава удоволствието да сте наш Клиент и да Ви предоставим уникалната за България ГАРАНЦИЯ от 4 ГОДИНИ или 100 000 км.
Ако възникнат въпроси, не се колебайте и ми звъннете - 0888612580.
Хубава вечер и успешна седмица на всички, свързани по някакъв начин с LOGAN!
Aero

Мнениеот Aero » Нед Яну Нед, 28 Яну 2007 16:44:15 +0000, 2007 4:44 pm

freelanders написа:Благодаря много за отговорите. За момента съм страшно зает, но може би в края на идната седмица ще мога да ви посетя. За съжаление избора на автомобили за фирмата не зависи само от мен, но мисля, че ще успея да убедя шефа(баща ми) поне да разгледа Логана поотблизо.Той е клиент на бившата Промобил и изключителен фен на рено, изключително на двигателя 1.5dci.

Благодаря още веднъж.Ще ви посетя при първа възможност.
Поздрави!

Беше удоволствие, доскоро и успешна седмица! :D
Aero

Мнениеот Гост » Нед Яну Нед, 28 Яну 2007 19:41:02 +0000, 2007 7:41 pm

Anonymous написа:Здравейте,

Благодаря предварително,

Здравейте,

Благодаря Ви много. Гаранцията от 4години наистина ме спечили, защото за разлика от freelanders(по-скоро баща му, който ползва регистрацията му тук), не минавам по 10-15 хил км на месец.
Първоначалната вноска наистина е чудесна, но предполагам не е проблем да я направим по-голяма, за да са ми по-малки вноските.
Не разбирам много от техниката по колите и ще ви бъда много благодарна, ако може да ми обясните каква е разликата в спирачния път с и без Абс. Сериозно се замислям дали да не ви посетя тази седмица.Има ли някаква брошура с цени, оборудване, която мога да сваля от някъде, за да мога да си подготвя въпросите.
А и типично по женски - възможен ли е монтаж на система помогаща паркирането(ако не греша партроник или нещо подобно се казваше) защото колата ми се струва доста по-голяма от Пандата, която съм карала известно време под наем(и то на метан) и беше доста манаврена и лесна за паркиране.
А и още нещо имате ли възможност да пресметнете(поне грубо) какви са разходите за двата двигателя за една година(за мен това се равнява на около 30 до 40хил км, в някой фирми ми предложиха такава информация и ще ми бъде много полезно, ако и вие дадате такава за Дачията. А сега се сещам още нещо - възможно ли е емблемата да е на рено, не че е нещо много важно, но някак ми по ми харесва.

Извинявам се още веднъж за оффтопика, но мисля, че вече не е проблем да се пише тук.

В най-скоро време ще се регистрирам като потребител!

Благодаря още веднъж!
Гост

Мнениеот Aero » Пон Яну Пон, 29 Яну 2007 11:43:31 +0000, 2007 11:43 am

Здравейте г-жо Петрова,

1. За първоначалната вноска:
1.1. Модел LAUREATE с бензинов двигател 1.4 MPI, цена 16 000 лв. с ДДС:
1.1.1. 10% авансова вноска - 1600 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 285 лв. с ДДС;
1.1.2. 15% авансова вноска - 2400 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 269 лв. с ДДС;
1.1.3. 20 % авансова вноска - 3200 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 253 лв. с ДДС;
1.1.4. 25 % авансова вноска - 4000 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 237 лв. с ДДС;
1.1.5. 30 % авансова вноска - 4800 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 222 лв. с ДДС;
1.1.6. 35 % авансова вноска - 5600 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 206 лв. с ДДС.

1.2. Модел LAUREATE с бензинов двигател 1.5 dCi, цвят металик, на цена с ДДС 17 400 лв:
1.2.1. 10% авансова вноска - 1740 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 310 лв. с ДДС;
1.2.2. 15% авансова вноска - 2610 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 293 лв. с ДДС;
1.2.3. 20 % авансова вноска - 3480 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 275 лв. с ДДС;
1.2.4. 25 % авансова вноска - 4350 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 258 лв. с ДДС;
1.2.5. 30 % авансова вноска - 5220 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 241 лв. с ДДС;
1.2.6. 35 % авансова вноска - 6090 лв. (+около 1000 лв. за разходи "до ключ), 60 вноски по 224 лв. с ДДС.

2. За ABS - Антиблокиращата спирачна система не намалява спирачният път нито на сух, нито на мокър път. Нейната функция е само да запази траекторията на движение на автомобила в процеса на спиране. (малко цифри - спирачният път на LOGAN е 40,5 м. - много добър резултат, за справка последният модел AUDI A6 спира за 41 м.).

3. Система за подпомагане на паркирането. Можем да Ви я монтираме, цената и е 250 лв. с ДДС.

4. Експлоатационните разходи за една година:
4.1. Бензинов двигател 1.4 MPI
4.1.1. За пробег от 30 000 км - две обслужвания. Цена 230 лв., включително консумативи (масло, филтри - маслен, горивен, и въздушен, свещи) и труд! Гориво за 3366 лв. (6,8 л. среден разход по 1,65 лв.)
4.1.2. За пробег от 45 000 км - три обслужвания. Цена 399 лв., включително консумативи (масло, филтри - маслен, горивен, и въздушен, свещи, предни накладки) и труд! Гориво за 4488 лв. (6,8 л. среден разход по 1,65 лв.)
4.2. Дизелов двигател 1.5 dCi
4.2.1. За пробег от 30 000 км - три обслужвания. Цена 360 лв., включително консумативи (масло, филтри - маслен, горивен, и въздушен) и труд! Гориво за 3366 лв. (6,8 л. среден разход по 1,65 лв.)
4.2.3. За пробег от 45 000 км - четири обслужвания. Цена 605 лв., включително консумативи (масло, филтри - маслен, горивен, и въздушен, предни накладки) и труд!
Гориво:
за 2592 лв. при 30 000 км (4,8 л. среден разход по 1,80 лв. – цената на по-добрата нафта).
за 3888 лв. при 45 000 км (4,8 л. среден разход по 1,80 лв. – цената на по-добрата нафта).
В крайна сметка дали ще се спрете на бензин или дизел зависи и от експлоатационните условия - ако километрите са Ви повече "извънградски" разликата в разхода е около 2 л/100 км. Ако са повече "градски" - разликата е около 3-4 л. При пробег от 100000 км. разликата в консумативите, които се сменят съгласно сервизната програма на Производителя, без труда е 724 лв. в полза на бензиновия двигател.

5. Емблема RENAULT. Да, можем да Ви я смениме с такава. Цената е 533 лв, тъй като се сменя цялата броня с предната решетка + пребоядисване. Оригиналната Ви броня с емблема DACIA можем да продадеме. Цената и е 360 лв.

Надявам се горната информация да е достатъчно изчерпателна.

Хубава седмица Ви желае екипа на Алианс Ауто!
Aero

Мнениеот Гост » Пон Яну Пон, 29 Яну 2007 19:23:11 +0000, 2007 7:23 pm

Изключително много Ви благодаря.
Надявам се да не съм Ви досадила много.
Излючително съм доволна от информацията, която беше изключително изчерпателна и лесно разбираема точно като за мен(блондинка, но не естествена :lol: ).

В най-скоро време ще посетя някой щоурум, по възможност там където сте Вие, защото много ми хареса подхода Ви.

До най-скоро виждане!
Гост

Мнениеот Aero » Вто Яну Вто, 30 Яну 2007 15:53:12 +0000, 2007 3:53 pm

Anonymous написа:Изключително много Ви благодаря.
Надявам се да не съм Ви досадила много.
Излючително съм доволна от информацията, която беше изключително изчерпателна и лесно разбираема точно като за мен(блондинка, но не естествена :lol: ).

В най-скоро време ще посетя някой щоурум, по възможност там където сте Вие, защото много ми хареса подхода Ви.

До най-скоро виждане!

Здравейте,
За никаква досада не може да става дума. Вършим работата си с огромно удоволствие, а това да сме Ви полезни е част от нея.
Шоурумът ни е на лесно место - кръстовището на "Христо Ботев" и "Сливница".
Заповядайте, ще се радвам да се запознаем и да Ви представиме LOGAN!
Приятна вечер.
Aero

Мнениеот rossdimitrov » Вто Мар Вто, 06 Мар 2007 13:48:59 +0000, 2007 1:48 pm

Здравейте, бих искал да попитам за всички процедури, които трябва да се минат преди получаването на автомобил.
Въпросът ми е свързан с някои особености по отношение на сключената конкретно с мен сделка.

Тъй като избрах наистина странен ден за посещение на АА (Неделя 24.02.2007), когато и подписахме договора за купуване на автомобила. Тогава автомобилът беше капариран и на следващият ден(Понеделник 25.02.2007) доплатих всички необходими такси свързани с обработката на документите на автомобила както и застраховането му. В Сряда същата седмица (28.02.2007) преведох цялата сума за автомобила, както и заверих нотариално пълномощно с цел пререгистрацията й на мое име. Тогава бях уверен, че ще мога да получа автомобила си до средата на тази седмица(05.03.2007 - 11.03.2007), но в последствие се оказа, че има допълнителни процедури, за които не бях информиран. Тук визирам нотариалната заверка на договора за покупко-продажба. Което от своя страна забавя получаваето с още една седмица (цитирам :"...най-рано началото на следващата седмица"). Разбрах за нотариалната заверка на договора днес, понеже се обадих да попитам кога мога да си взема колата, надявайки се да става дума за утре или поне края на тази седмица.

Та въпроса ми е какви са всички стъпки през които трябва да мина преди да получа физически автомобила и също така от кога започва да тече гаранцията? По отношение на сроковете за получаване в договора е написано :"в срок до 5 дни от изплащането на сумата", но не си спомням какво точно пише за гаранцията.

Това е малка градивна критика, защото човек се настройва за едни срокове и получава други, а в крайна сметка догвора е подписан и според договора моите задължения са изпълнени, но колата я няма :? Искам да кажа, че с удоволствие бих направил всичко необходимо за получаването на колата в най-кратки срокове, стига да знам какво е. Иначе се получава ситуация "на час по лъжичка", от която, поне за мен, остават не до там приятни чувства :?

Не ме разбирайте погрешно, не се карам на никого и съм приятно изненадан от приятелското отношение към клиентите, може да се каже че съм нетърпелив да си получа возилото :)
Аватар
rossdimitrov

Регистриран на: Пон Мар Пон, 05 Мар 2007 14:08:35 +0000, 2007 2:08 pm

Мнениеот freelanders » Чет Мар Чет, 08 Мар 2007 14:12:56 +0000, 2007 2:12 pm

За АА не мога да говоря, но при всички фирми, с които сме имали вземане-даване е така. Трябва известна доза търпение, в повечето случай доста голяма.
Относно гараницията до колкото съм запознат започва да тече след регистрацията в КАТ. Не вярвам, че няколко дни са от значение на фона 2 години.

Късмет и дано по-бързо си вземеш Логанчето :D
freelanders
Дачия маниак

Мнениеот rossdimitrov » Пет Мар Пет, 09 Мар 2007 09:52:42 +0000, 2007 9:52 am

Хайде дано :) очаквам днес да бъде :D

Развитие по темата ...

ИМАМЕ КОЛА!!! 1.5dCi Син като ... като ... син като... Дачия Логан 1.5 дизел, комън рейл! Вече минахме 15-тина километра, първите впечарления са, че двигателя МЪРКА... абе какво да кажа, страхотна е! И много много много благодаря на всички от АА, Хари, Катето, Юли, всички, всички !!! Утре ще покарам малко градско, а вдругиден ще има кратък излет до околностите (около 150 км). Също така колата ще бъде безпощадно фотографирана :lol:
Аватар
rossdimitrov

Регистриран на: Пон Мар Пон, 05 Мар 2007 14:08:35 +0000, 2007 2:08 pm

Мнениеот DaGa » Вто Мар Вто, 13 Мар 2007 19:10:27 +0000, 2007 7:10 pm

rossdimitrov само да те питам логана MCV ли е или обикновенната?
Това е текстови блок, който може да бъде прикачан в края на съобщенията, които пускате. Има ограничение от 255 символа
DaGa

Регистриран на: Пон Мар Пон, 05 Мар 2007 13:25:08 +0000, 2007 1:25 pm

Мнениеот Manowar » Сря Мар Сря, 14 Мар 2007 09:24:14 +0000, 2007 9:24 am

Да ти е честита и милиони безаварийни километри!
Аватар
Manowar
Дачия маниак

Регистриран на: Нед Яну Нед, 14 Яну 2007 13:57:09 +0000, 2007 1:57 pm
Автомобил: Dacia Logan 1.5 dci

Следваща

Назад към Дилъри за България