Дачия Форум

Първите НИ впечатления от дилърите на Дачия

Къде може да се купи Dacia в България

Re: Първите ми впечатления за Дачия

Мнениеот Hard_Cat » Пет Сеп Пет, 19 Сеп 2014 13:52:04 +0000, 2014 1:52 pm

Извън темата:
За да не се отплеснем съвсем, слагам го в "оффтопик". Врътката за задвижването няма нищо общо с бавни/бързи. При Дъстър, както и при всички модерни подобия, всичко вече е електронно. Няма механични настройки. Затова и всичко ти се струва така лесно. Този врътка просто нищо не променя дори и в движение (ако си на нормален терен). Самата скоростна кутия няма понижаващи предавки, единственото подобие е понижената първа скорост, която трябва да се нарича "подпърва", но и пък и тя си има своя "чар" (там където е нужна).

Понеже знам, че новия модел има промяна в предавателните числа, съм абсолютно сигурен, че не може да имаш 2270 об/мин. при 100 км/ч на последна скорост - това са данните на стария модел. Така както и малко под 3000 при 130. Отделно, че и скоростната кутия е със съвсем друг моделен номер, което още веднъж го доказва.

За Логан МЦВ 2000 оборота са вече на над 105-110 км/ч, от което съм изключително доволен, както и много други ще потвърдят.
И в крайна сметка - дали 4 или 6/100, няма никакво значение. Важно е единствено това, колко общо литра си заредил и колко общо километри си изминал. Всякакви други показатели са чиста проба измама. Днес 4, утре 7.

При Дъстър 110 дЦи има генерално нещо в настройките (заради ЕВРО 5), което го кара да гори много в първите 10-тина километра докато е студен. Не е въпрос на челно съпротивление или на двойно задвижване. С една дума, това не е кола за къси разстояния.
За турбо-дупка - да, има, при мен не е толкова осезаема, или поне не (толкова) по-различна от Логан МЦВ. Трябва да се качиш на Мондео 2.0 от 2009-2010 - до 2000 е тотален мъртвец, няма никой в него.
Ако сравняваш Каптива (предполагаме, че е с мотор на Опел/Сааб) с Дъстър - моторите са различни или по-скоро работата на съединителя е различна, откъдето идват и главните проблеми с турбо-дупката. А отделно и настройките на Дачия са много консервативни и резервирани, разбирай идиотоустойчиви за масова употреба.
ИзображениеИзображение[/url] Изображение
Извън темата:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Hard_Cat
Дачия маниак

Регистриран на: Сря Сеп Сря, 01 Сеп 2010 16:36:49 +0000, 2010 4:36 pm
Автомобил: Diamonds are forever!

Мнениеот Mamarov » Чет Окт Чет, 09 Окт 2014 14:18:49 +0000, 2014 2:18 pm

Не искам да оспамвам темата на колегата, но доста теми за лоши дилъри прочетох, та да Ви кажа как е в Норвегия.
Аз ходих първоначално да гледам Рено Каптур но се оказа че е само с бензиновия двигател и се отказах. Никой не ми предложи Дачия, сам се зарових в интернет и видях че се предлага. Тук предлагат само Дъстър, а той беше наврян в едното ъгълче на шоурума-забравен от всички:).
Както и да е-върнах се пак след седмица при същия дилър и направих тест. Колата ми хареса и реших да я купувам. Седнахме да избираме цвят и оборудване (аз вече бях разучил какво има като екстри и аксесоари за Дъстър в Норвегия). Исках кожа-но колко изумен се оказа консултанта когато го попитах - и отговора беше че кожа за толкова евтина кола няма. Аз обаче настоях и влязохме да разглеждаме заедно ценовата му листа. Беше буквално изумен от нещата който фигурираха там-кожа,навигация,парктроник и какво ли още не с готови цени.Уточнихме модификацията и аз поисках каталог с аксесоарите-нямат. Пак настоях и пак почнахме да ровим из ценовите листи но всичко беше много лошо описано и без картинки така че не можахме да се ориентираме кое какво е-успяха само да ми предложат със сигурност теглич :D .
Оправихме договора и пусна колата за поръчка - остана смаян колко време ще трябва да чакам колата и се опита да намери нещо вече готово но нямаше, обеща ми каталог с аксесоарите и си тръгнах.
Мина седмица а каталог няма. Влязох в БГ сайта и разпечатах от там това което искам и отидох пак. Този път направо го втрещих :) като видя калобраните, протекторите за калниците, подлакътника, спойлера на зад ната врата - репликата беше нещо от сорта, че ако могат да се поръчат това наистина ще изглежда като много скъпа кола.
Пропуснах да спомена че през цялото време ми обясняваше как щял да ходи на почивка след месец и половина....той човека вече си беше в отпуска а аз искам каталог :).
Мина още седмица и получих по емайла каталог, но без актуални цени (не съм и очаквал друго:)). Чухме се и каза ДА РАЗПЕЧАТАМ КАТАЛОГА И ДА ГО ОБСЪДИМ (това ме разби, ама много исках аксесоарите та кво да правя).
Върнах се пак при него, а той ухилен до ушите, че ми е намерил каталога, цени - чакаме. Уточнихме точно какво искам и зачаках.....месец и половина никой не се е обаждал, аз ходих 3 пъти-първо единия дето трябвало да ги провери излязъл в отпуска, а заместника не знае, после другия се върна ама забравил, после ги пуснал и чакали. Накрая на 4-тия път се оказа че вече ги имали (никой не се обади, аз минах инцидентно) ама само да ги намери. Прерови офиса и намери пак моята папка дето съм я разпечатал аз....официален каталог така и не видях. Оказа се че цените са завишени с около 25%, въпреки че ми правят отстъпка защото взимам почти всичко. Изсмях му се-отворих пред него ибей и му показах голяма част от нещата който си бях харесал от доставчици в Германия, с доставка идваха с 30%-50% надолу от цената. Нищо не каза.
Аз още чакам колата. Аксесоари обаче не от дилъра. Та не само в БГ нещата са объркани, просто тук никой не се е разбързал за никъде и не му пука, а ние винаги сме притиснати от обстоятелствата и всяко такова нещо ни обърква плановете или поне крайно ни изнервя.
Поздрави и не се ядосвайте заради глупостта на другите :) . Ако поста не е на място моля да се понамести където трябва, предварителни извинения :)
Mamarov
Любител

Регистриран на: Вто Авг Вто, 12 Авг 2014 21:34:48 +0000, 2014 9:34 pm
Автомобил: Duster 4x2 DCI 1.5 110 North Edition

Мнениеот Hard_Cat » Чет Окт Чет, 09 Окт 2014 15:01:05 +0000, 2014 3:01 pm

Мдааа, този стрес и хаос ги има само в България. Мога да потвърдя, че и в Германия е достатъчно лежерно, че чак протяжно. Никой не бърза, никой не си причинява стрес. А българите мрем от всичкото това заедно.
Извън темата:
Аватар
Hard_Cat
Дачия маниак

Мнениеот penywise » Чет Окт Чет, 09 Окт 2014 22:27:22 +0000, 2014 10:27 pm

Значи, когато си в сферата на продажбите или услугите, без значение и работиш директно с хора, запалатата ти, както и бонуса ти трябва да зависят изцяло от това.

Следващия път, като му звъннеш или минеш и си оставиш "оценката", чисто обективно и му напраскаш 0-ли и 1-ци, и вземе 2 пъти по-ниска заплата, ще знае как да се държи със следващия клиент.

Сега е прекалено лежерно всичко, тия хора нямат стимул да работят, буквално. Те не работят за клиента, той отива там за ден да мине, друг да дойде, има си след месец и половина отпуска там, отворил и сайтове за почивки и си планира пича. Не говоря за глоби, говоря за заплата и бонус базирани не само на свършена работа, а и на оставена положителна оценка от клиента ти. Ако няма положителна оценка - обучение, мъмрене и без бонус.

Пък ти си чешай макарите по цял ден, ако искаш после...
penywise
Дачия маниак

Регистриран на: Вто Авг Вто, 26 Авг 2014 22:37:21 +0000, 2014 10:37 pm
Автомобил: ----

Мнениеот Vitku » Пет Окт Пет, 10 Окт 2014 14:13:33 +0000, 2014 2:13 pm

Да ви кажа - много се заживяхте из чужбина, та забравихте милата родна картинка...

Ще ви дам един пример. В детската градина, където ходи една от дъщерите ми, правят едновременно два проекта - ново крило на градината и нова детска площадка в двора на градината. И двата по търгове провеждани от общината. Та детската площадка я правят вече 15-и месец. 100 квадрата тротоарни плочки, още толкова гумени "плочки", 200 квадрата трева и 10-ина броя катерушки и пързалки (дето ги купуват готови и само ги сглобяват на място) + пребоядисване на оградата. Това го прави бригада и след 15 месеца от началото на ремонта - още не е готово. Така като гледам темата на borkata, то той това всичкото (детската площадка) щеше да е го свършил сам за най-много месец.

Даже и в затворите хората ги пускат веднъж дневно да се разходят на двора по за два часа, но не и в нашата детска градина. Явно нашият "затвор" е по строг режим. Както и да е...

Та направихме една среща с общината, да видим "'ко пра'им се'а!". Ония викат - "Ама ние постоянно правим проверки, комисии, протоколи, пишем предписания, водим диалог - не сме се спирали, без дъх останахме. Всичко сме свършили, нищо не сме объркали. Не сме виновни.". Аз в типичният си просташки стил им обясних, че в реалният свят, в който живеем, ако шефа ми е възложил работа за месец и аз на датата още не съм готов, няма да ме пита колко усилия съм положил, нито ще ме чака 15 месеца да я свърша. Ще ми даде ден-два отсрочка да я довърша и после - кой от къде е. Тия се обидиха и се оплакаха на кметицата, че сме били неучтиви и повече срещи - йок. До ден днешен - ремонта в градината не е готов.

Та така като погледна - даже мързеливият, незаинтересован норвежки търговец на Дачии си е свършил работата по-ефективно - поне не се е потил напразно.

Вече как темата ще се върне в първоначалното си русло след тия турбо-мега-офтопици, Жоро да му мисли... но както казваше един колега - "за мен е важно съдържанието, не формата". :D
Vitku
Дачия маниак

Регистриран на: Пет Яну Пет, 22 Яну 2010 21:53:54 +0000, 2010 9:53 pm
Автомобил: Mazda 5, 115HP, 6+1, 2007

Re: Първите НИ впечатления от дилърите на Дачия

Мнениеот Joro 01 » Пет Окт Пет, 10 Окт 2014 14:48:37 +0000, 2014 2:48 pm

Темата/съдържанието добре се оформи и ще променя само малко заглавието, за да можем да пишем, за тези, на които ние им изкарваме заплатите.
http://www.bardahl.bg/ _____________ http://www.prospeed.bg/ _____________ http://www.bardahloils.com/

Преди: Safrane 2.2 Si12V 137 к.с.-1993 # 25 2.0 TXi12V 140 к.с.-1992 # 11 Cheverny-1988
Сега: МСV dCi+ 11.2007-348 888 км. # LAGUNA III Grandtour GT AT6 2.0 dСi+ 2010 # KADJAR 4х4 1.6 dСi 2016 и 2018
Аватар
Joro 01
Модератор

Регистриран на: Вто Мар Вто, 04 Мар 2008 22:33:41 +0000, 2008 10:33 pm
Автомобил: MCV Laureate dCi+Laguna 3 Grandtour dCi+

Мнениеот Mamarov » Пет Окт Пет, 10 Окт 2014 15:09:08 +0000, 2014 3:09 pm

Не съм искал да изтъквам или принизявам въпросния дилър на колегата, или пък моя случай.Просто исках да дам пример че и в много по уредени държави нещата се случват по сходен начин, но мирогледа на обикновения човек е много по различен.Идеята ми е колегата да не им се втелява толкова на некадърниците.Не искам да давам примери за и против тезата си...просто не се ядосвайте напразно за неща който са поради хорската простотия.Той глупака няма да се промени от днес за утре а нервите са изхабени само и за сметка на собственото спокойствие.Все пак става въпрос за един тон гайки и тенекии, могат да се закупят и от друг, че и под друга форма ;).Винаги където има намесен човешки фактор го има и фактора мързел :D
Mamarov
Любител

Регистриран на: Вто Авг Вто, 12 Авг 2014 21:34:48 +0000, 2014 9:34 pm
Автомобил: Duster 4x2 DCI 1.5 110 North Edition

Мнениеот Fallen_Angel » Пет Окт Пет, 10 Окт 2014 17:08:29 +0000, 2014 5:08 pm

Mamarov написа:Не съм искал да изтъквам или принизявам въпросния дилър на колегата, или пък моя случай.Просто исках да дам пример че и в много по уредени държави нещата се случват по сходен начин, но мирогледа на обикновения човек е много по различен.Идеята ми е колегата да не им се втелява толкова на некадърниците.Не искам да давам примери за и против тезата си...просто не се ядосвайте напразно за неща който са поради хорската простотия.Той глупака няма да се промени от днес за утре а нервите са изхабени само и за сметка на собственото спокойствие.Все пак става въпрос за един тон гайки и тенекии, могат да се закупят и от друг, че и под друга форма ;).Винаги където има намесен човешки фактор го има и фактора мързел :D

Аз също се оплаках от един дилър - ОмниКар в Пловдив, но подкрепям с около двеста тридесет и пет ръце удебеленото от твоя пост. Последните години стана така, че работя с чужденци, и наистина не се втелясват за такива неща. Или директно ги отсвирват, или, ако са накърнени твърде много правата им, ги вкарват в съда.

Отделно - чакат си хората прилежно по два, три месеца за поръчана стока, и не се притесняват, не припирят. Не знам дали мога да се науча като тях, но дано успея - определено за сума неща, за които си трошех нервичките, те просто не се връзват.

По темата: ОмниКар в Пловдив си спестиха приход от почти 30 000 лева заради отношението на един търговец във фирмата им. Съгласен съм, че по дрехите посрещат, но все пак - след това поне 3 пъти звънях, за да се опитам да стигна до колата или да се кача на нея. Да не говорим, че седмица след последния ми разговор, в който ми бе обещано "като дойде, ще ви се обадим" едно бяло Лоджи "цъфна" в шоурума им. Все още очаквам обаждането обаче.

Извън темата:
Чуда се дали ако все пак звъннат, дали да не отида, да направя тест драйв, да им загубя времето с поне 2-3 часа глупости, и най-накрая да кажа, че вече съм поръчал такъв автомобил от Ауто Ташев... Най-вероятно няма да го направя, но пък ми харесва идеята :)

Не е добре, господа търговци и дилъри, бързо-бързо да решавате, че влезлия с къси панталонки и бейзболна шапка човек е някакъв хал, който се чуди къде да отиде и какво да прави, за да ви губи времето. Подочух, че ОмниКар и Спийди си правят съвместен бизнес, и че продажбите на коли на частни лица общо взето са им бонус към всичко, но все пак - не вярвам да има фирма в България и по света, която с лека ръка да захвърли продажбата на един автомобил.

Ауто Ташев, от друга страна, ми обърнаха внимание, не показаха с нищо, че ме имат за някакъв тюфлек, направи се оферта, дадоха ми възможност да карам автомобил, направиха и една-две други дреболийки (за тях, но за мен - не), и скоро, надявам се, ще получат един хубав превод по сметките си, и един доволен клиент ще щъка из Пловдив, говорейки за тях какви са готини.
Fallen_Angel
Дачия маниак

Регистриран на: Съб Сеп Съб, 20 Сеп 2014 09:23:03 +0000, 2014 9:23 am
Автомобил: Lodgy 1.5 dCI 90hp Laureat+

Мнениеот bonev » Съб Окт Съб, 11 Окт 2014 23:41:10 +0000, 2014 11:41 pm

Колега ти сега с Ауто Ташев си на "По дрехите посрещат...". Пък по хвалби си на "...изпращат"!
То е видимо,че има нови бусове и пикапи на плаца на Омникар, които са за Спиди. И така е от доста години. Иди да покараш,ако те поканят за да видиш разликата.
Трябваше да насочиш разузнаването в друга насока... С интерес ще гледам развитието в годините напред. Може пък да си късметия...
bonev
Любител

Регистриран на: Пет Авг Пет, 29 Авг 2014 08:02:37 +0000, 2014 8:02 am
Автомобил: dacia 1,4 8V benzine+ LPG. 2009 година

Мнениеот Vitku » Нед Окт Нед, 12 Окт 2014 08:16:45 +0000, 2014 8:16 am

Разкодиране?
Vitku
Дачия маниак

Регистриран на: Пет Яну Пет, 22 Яну 2010 21:53:54 +0000, 2010 9:53 pm
Автомобил: Mazda 5, 115HP, 6+1, 2007

Мнениеот Fallen_Angel » Нед Окт Нед, 12 Окт 2014 08:32:16 +0000, 2014 8:32 am

bonev написа:Колега ти сега с Ауто Ташев си на "По дрехите посрещат...". Пък по хвалби си на "...изпращат"!
То е видимо,че има нови бусове и пикапи на плаца на Омникар, които са за Спиди. И така е от доста години. Иди да покараш,ако те поканят за да видиш разликата.
Трябваше да насочиш разузнаването в друга насока... С интерес ще гледам развитието в годините напред. Може пък да си късметия...

Колега, не е зле да видиш името на темата, преди да пишеш отговор. След години мнението ми може да се е преобърнало на 180 градуса, но към момента е точно такова.
Fallen_Angel
Дачия маниак

Регистриран на: Съб Сеп Съб, 20 Сеп 2014 09:23:03 +0000, 2014 9:23 am
Автомобил: Lodgy 1.5 dCI 90hp Laureat+

Мнениеот penywise » Чет Окт Чет, 16 Окт 2014 17:48:34 +0000, 2014 5:48 pm

Сагата продължава, борбата е безмилостно жестока. Всяко нещо се случва с трудност, мъка и зор. Всяко нещо трябва да проверявам и сверявам сам, през няколко инстанции минимум, за да съм сигурен. Преживяването до тук като цяло е... крайно неприятно, просто нямам чувството, че купувам нов автомобил и радостта ми почти изчезна, имам чувството, че се боря с институции.

Миналата Сряда, 08.10.2014 съм превел парите, кола още нямам. За последните 2 седмици чух изреченията "Днес тъкмо получихме документите от Интерлийз" и "Днес тъкмо получхме документите от Дачия" около 17 пъти вече. Не знам защо и за какво всеки ден "тъкмо се пращат" някакви документи. Може би ще им е по-евтино да изпратят всичко накуп, а не през 17 отделни куриера и дни?... Така де, кола още нямам. Е, тя я има, налична на склад и готова, не, че не са я докарали.

Със застраховките Каско и Гражданска Отговорност е ПЪЛЕН АД!...
Започнахме с "Алианц", защото "били много добър партньор". Каското е 1277лв, ГО е 277лв, цената на автомобила е 25050лв с ДДС. Да, обаче, Алианц НЕ покриват кражба в следствие на грабеж на MediaNAV, защото MediaNAV попада в ДВЕ графи на общите условия, за които НЕ се предоставят обезщетения:
- Кражба на подвижно монтирани принадлежности, включително аудио оборудване, панели и системи за навигация
- Кражба на неподвижно монтирани принадлежности, включително аудио оборудване, панели и системи за навигация, освен, ако не е застраховано по клаузата "Частична Кражба"

Само дето MediaNAV не може да се застрахова по клауза "Частична кражба", защото "Алианц покривали само Аудио-системи, фабрично монтирали, но не и Навигация". :evil: :evil: :evil: Цитирах го дословно.

Пробвахме с други застрахователи - Армеец казаха - може, няма проблем, но трябва да се заплатят +10% от стойността на Навигацията в допълнение към Каско-то, т.е. +100лв. Но дори с тези пари, пак Каското им е по-евтино от на Алианц, а ГО е 220лв, с 57 по-малко от на Алианц. Супер!... Да, ама не, в 18:01 часа ми звънят да ми кажат "Ами ние току що получихме email от Армеец, казаха, че не може да я застраховат, въпреки, че сутринта ни казаха друго, съжаляваме".

Ок, трети вариант ми намериха, Generali - а именно, "DACIA КАСКО"-то. Супер!!... Те покриват Навигацията, няма нужда от допълнително плащане, няма нужда от огледа на автомобила и заснемане, всичко е точно! Цени - най-ниски, евтини, страхотно!... Да, ама не!

Официалния сервиз на Дачия работи САМО с ДЗИ, Алианц и Булстрад. Ако имаш Каско към Generali или Армеец, или който и да е друг, ми... sorry. Ако трябва да оправяше нещо в официалния сервиз, например щети от градушка - те ти ги оправят, ти си плащаш на ръка, например 2500лв и после... после с фактурата ходиш да ти я осребряват в Generali, след 2 месеца примерно. Крадат ти Навигацията, плащаш хилядарката + доставка + монтаж и пак същата процедура. Накратко, НЯМАШ застраховка, защото ВСИЧКО трябва да си плащаш сам, което е заведено като щети.

Утре ще опитам да ида до Алианц на Дондуков и да питам как така MediaNAV влиза и в двете графи на общите им условия. Подсказаха ми за случай с открадната Навигация, с изкъртено и изрязано табло и ремонт на стойност над 3500лв (за Навигацията, таблото и т.н.) в официалния сервиз. Станал проблем с Алианц, трябвало да се вадят официални документи, да се заплашват с адвокати и изпращане на писма до централата на Алианц... В крайна сметка поели щетите, с триста зора.

Към предстоящите собственици - не се лъжете по "Dacia Каско 4%", освен, ако не сте готови да плащате за всяка щета на ръка и после да се мъчите да си връщате парите с фактури и месеци чакане! Това е една абсолютно нечовешка простотия! "Dacia Каско 4%" през Generali, да, обаче "ние не работим с тях".

Понеже имам свободно време, мисля да подам няколко жалби в КЗП и Комисията за защита на конкуренцията като начало. Защо? Защото нямаш избор, избора ти е "каквото те ти кажат". И, защото "направете си Dacia Каско 4% с нашия партньор Generali, с който не работи сервиза ни" е пълна измама и подвежда купувача. Ако нито една от трите компании - ДЗИ, Алианц и Булстрад НЕ покрива кражба/грабеж на фабрично монтираната аудио-навигационна система, а можеш да избереш САМО ТЕЗИ застрахователи, тъй като "само с тях работят", това определено си заслужава да бъде пуснато като жалба, особено предвид ситуацията с Generali, описана горе и представяна като "Dacia Каско".
penywise
Дачия маниак

Мнениеот Hard_Cat » Чет Окт Чет, 16 Окт 2014 17:55:24 +0000, 2014 5:55 pm

Ти изобщо сигурен ли си, че те са наясно, какво е МедиаНав? Ти защо изобщо излизаш с твърдението, че това е навигация? Те си мислят, че това наистина е вградена навигация. Това си е уред като всеки друг вграден в таблата на всички останали МПС-та. Да не би да не могат да ги застраховат? Нанайси, няма такова нещо. Кой ще тръгне да ти краде уред, който е свързан софтуерно с конкретния автомобил? Не става. Питай колегата, който си е купил отделна такава, дали може още да си я активира. Вероятно ще може, но малко по-трудно.
Извън темата:
Аватар
Hard_Cat
Дачия маниак

Мнениеот penywise » Чет Окт Чет, 16 Окт 2014 18:03:30 +0000, 2014 6:03 pm

Няма значение аз като какво възприемам аудио-навигационната-мултимедийна система MediaNAV, има значение само факта, че отказват да я включат в застраховката и самата тя се третира "като катализатор, аптечка, пожарогасител" и т.н. неща, които не се покриват при кражба.

Още по-бруталното седи въпроса с "Dacia Каско" през Generali, които се оказва, че изобщо не се техен партньор и ти плащайки за това, реално си даваш парите на вятъра. Освен разбира се, ако не можеш да си позволиш сам да си плащаш за щетите. Вързан си, защото, за да имаш гаранция, трябва да си оправяш колата в официалния сервиз, а в същото време официалния сервиз не работи с компанията, която ти предлагат за застраховка на първо място.

ПП - Аз НЕ излизам с твърдението, че MediaNAV е или не е определено нещо. Просто казвам, че MediaNAV не се покрива от Каско, защото влиза в две напълно противоречащи си точки и Алианц отказват да я включат в клауза "Частична Кражба", защото не е просто аудио система, ами и навигация.

От там отиваме на въпроса "ами ти можеш и друга компания да избереш, кой те кара с Алианц", но не може, защото "другата компания" не работи с Дачия. Не да си Боже някоя по-сериозна катастрофа, която би струвала 5000лв за отремонтиране на автомобила, ако ги нямаш на ръка, не можеш да си платиш, а, ако искаш да вземеш парите на ръка, за да си оправиш колата, в добрия случай ще ти платят 1/3та от реалната стойност на предстоящия ремонт. Абсолютно извиване на ръцете.
penywise
Дачия маниак

Мнениеот ravazonid » Пет Окт Пет, 17 Окт 2014 22:48:51 +0000, 2014 10:48 pm

Колега , само като чета за проблемите ти със застрахователни компаний , ме заболява главата . Аз просто се спестих всички тия проблеми , като въобще не се разправях съсзастрахователи .
ravazonid
Дачия маниак

Регистриран на: Пон Яну Пон, 02 Яну 2012 17:34:38 +0000, 2012 5:34 pm
Автомобил: Dacia Duster H0 2 1.6E E5

ПредишнаСледваща

Назад към Дилъри за България