Дачия Форум

Мнение за избор на Duster - газ или дизел

4x2 & 4х4

Мнение за избор на Duster - газ или дизел

Мнениеот Dreadnought » Чет Сеп Чет, 07 Сеп 2017 15:28:10 +0000, 2017 3:28 pm

Здравейте банда,

Реших да се сдобия за пръв път с нова кола и сега съм поставен пред голяма дилема, какво точно да взема. Решил съм 4х4, с почти всички екстри.

Имам няколко въпроса:

1. Газ или дизел - dCE или sCe LPG, до сега съм карал кола на газ и смятам че това е по-икономичмоят вариант, а и моят майстор ме посъветва да серия далеч от дизела. Четох из форума, всички казват че дизела няма грешка, но все пак съществува риска за голям разход ако се прецака турбина или дюза. От друга страна май газовият ще е по-продаваем след време,
    какво ви е мнението по тази тема?
    2. Ако е дизел, автоматичната струва ли си?
    Четох из форума че обслужването е по-скъпо и разхода е по-висок, следователно не съм убеден, че си заслужава.
    3. Media Nav - мисля да взема парктроник, но се чудя дали с Media Nav направо да взема и камерата.

Като цяло не виждам смисъл в екрана, тк имам навигация на телефона, която е в пъти по-добра и нова от тази на рено, а като цяло това е единственото предимство на екрана. Няма опция за Android Auto към момента, знаете ли дали ще е съвместимо след време?
    4. Дали да не изчакам новия модел 2018? Има слухове че ще поддържа Android Auto което би осмислило екрана в купето (а и много ми се иска да го имам като екстра). Също сигурно може да се ретрофитне на старите модели след като излезе?

От друга страна сигурно старият модел ще падне като цена към края на годината и ще го направи още по-добра сделка. Също така новият модел ще е първият от това поколение и може да има дефекти.

Ще се радвам ако може да помогнете в тези мои дилеми :)
Последна промяна Dreadnought на Чет Сеп Чет, 07 Сеп 2017 19:33:13 +0000, 2017 7:33 pm, променена общо 1 път
Dreadnought

Регистриран на: Чет Сеп Чет, 07 Сеп 2017 14:25:37 +0000, 2017 2:25 pm
Автомобил: Octavia

Re: Мнение за избор на Duster - газ или бензин

Мнениеот Vitku » Чет Сеп Чет, 07 Сеп 2017 15:37:21 +0000, 2017 3:37 pm

Стой далече от майстора. Такива дето приказват наизуст са ми ясни...

1. Като пари на газ ще ти се върже по-евтино. Негативите на газта са ти ясни - или допълнителна бутилка в батажника, или без резервна гума. Филтърчета, настройки и т.н... Още повече, че LPG версия не се предлага официално с 4х4, та ще трябва да "измислите" нещо с дилъра, той да постави, за да важи гаранцията. Твърде "не, не" за мен.
Дизела е безпроблемен, произвежда се вече 15 години. Отдавна са му изчистени всякакви бъгове. Първите половин милион километра няма да имаш ядове, стига да зареждаш качествено гориво.
Та само ти можеш да си го решиш.
Лично аз, за 4х4 не бих избрал друго освен дизел. По-големият въртящ момент и то в ниски обороти е много полезен за извън пътя или сложни ситуации.

2. Дизел, автоматична и 4х4 няма като комбинация, поне в текущото поколение. Обслужването на EDC не е по-скъпо и разхода на гориво не е по-голям. Къде точно си го чел, дай линк?
3. Ми ти си решаваш. Аз лично не харесвам навигацията в Дачиите, инфото ѝ винаги е старо, колкото и да я ъпдейтваш. С телефона стигам на места, които навигацията не ги е и чувала. За мен е пари хвърлени на вятъра. Интерфейса за навигиране е малко странен при първоначално ползване, после се свиква. Та за мен навигация+карта+задна камера (това са 1190 лв.) - пари на вятъра.
4. Чакането ще е съвсем малко, така че според мен си изчакай. Старият модел едва ли ще падне като цена, няма такава практика при Дачия, заради силното търсене. "Новият" модел е ристайлинг, дефекти няма да има, то си е на практика почти същото като предижшното, но барнато от дизейнери. За дефектна ламарина и дефектна пластмаса на броните не съм чувал да има. Едва ли таблото ще е дефектно... та не се сещам кое може да дефектира повече от на старото поколение.
Vitku
Дачия маниак

Регистриран на: Пет Яну Пет, 22 Яну 2010 21:53:54 +0000, 2010 9:53 pm
Автомобил: Mitsubishi Outlander'04

Re: Мнение за избор на Duster - газ или бензин

Мнениеот treyyy » Чет Сеп Чет, 07 Сеп 2017 19:30:24 +0000, 2017 7:30 pm

Колега, оправи си заглавието! Написал си "Газ или бензин".
treyyy
Дачия маниак

Регистриран на: Сря Сеп Сря, 21 Сеп 2011 19:45:50 +0000, 2011 7:45 pm
Автомобил: Ситроен Пикасо 2.0 HDI

Re: Мнение за избор на Duster - газ или дизел

Мнениеот borkata » Чет Сеп Чет, 07 Сеп 2017 19:58:49 +0000, 2017 7:58 pm

изчакай "новия", ако имаш възможност........
аз препоръчвам големия дизел 4х4 - много добро решение /иначе за какво ти е Дъстър-а/, макар че пострадах с дюзи, но сега колата си е още "по-новичка" :D
ако гониш мнооооого икономия - газ с всичките си му условности и "кусури", то къдели ги няма !? :roll:
другото Витку си ти е писал точно.............
Vitku написа:Стой далече от майстора.

:lol:
Аватар
borkata
Дачия маниак

Регистриран на: Сря Юни Сря, 29 Юни 2011 20:05:50 +0000, 2011 8:05 pm
Автомобил: DUSTER 4х4, 1.5 dci, ESP

Re: Мнение за избор на Duster - газ или бензин / нов или тек

Мнениеот Dreadnought » Сря Сеп Сря, 13 Сеп 2017 22:02:56 +0000, 2017 10:02 pm

Vitku написа:Стой далече от майстора. Такива дето приказват наизуст са ми ясни...

1. Като пари на газ ще ти се върже по-евтино. Негативите на газта са ти ясни - или допълнителна бутилка в батажника, или без резервна гума. Филтърчета, настройки и т.н... Още повече, че LPG версия не се предлага официално с 4х4, та ще трябва да "измислите" нещо с дилъра, той да постави, за да важи гаранцията. Твърде "не, не" за мен.
Дизела е безпроблемен, произвежда се вече 15 години. Отдавна са му изчистени всякакви бъгове. Първите половин милион километра няма да имаш ядове, стига да зареждаш качествено гориво.
Та само ти можеш да си го решиш.
Лично аз, за 4х4 не бих избрал друго освен дизел. По-големият въртящ момент и то в ниски обороти е много полезен за извън пътя или сложни ситуации.

2. Дизел, автоматична и 4х4 няма като комбинация, поне в текущото поколение. Обслужването на EDC не е по-скъпо и разхода на гориво не е по-голям. Къде точно си го чел, дай линк?
3. Ми ти си решаваш. Аз лично не харесвам навигацията в Дачиите, инфото ѝ винаги е старо, колкото и да я ъпдейтваш. С телефона стигам на места, които навигацията не ги е и чувала. За мен е пари хвърлени на вятъра. Интерфейса за навигиране е малко странен при първоначално ползване, после се свиква. Та за мен навигация+карта+задна камера (това са 1190 лв.) - пари на вятъра.
4. Чакането ще е съвсем малко, така че според мен си изчакай. Старият модел едва ли ще падне като цена, няма такава практика при Дачия, заради силното търсене. "Новият" модел е ристайлинг, дефекти няма да има, то си е на практика почти същото като предижшното, но барнато от дизейнери. За дефектна ламарина и дефектна пластмаса на броните не съм чувал да има. Едва ли таблото ще е дефектно... та не се сещам кое може да дефектира повече от на старото поколение.

1. Ами свикнал съм на газ сякаш, а и бъдеще сякаш дизела е замиращо като вариант :D Току виж в София 2030 махнат дизеляците

2. Да усетих се за автоматика. Няма да е автомат, друго си е ръчката.

3. Навигацията съква, по-скоро ако имаше интеграция с Android Auto бих си я взел, т.к. няма да се налага да търся стойки за телефона и т.н.

4. Дават го средата на 2017, което не е фатално, но ще има разни глезотийки дето ме блазнят, най-малко екранчето е по-високо. Единственото, което ме притеснява е да не е много по-скъп модела от стария.

Друго което си мислех е, че май ще има версия 1.2 TCe само за бензиновите, което означава йок газификация за мен, ако изчакам новия...

А някой връщал ли е обратно автомобил? Другото което си мислех е да взема сега текущия и догодина да го върна и да взема новия? Колко пари се набутва човек при такава схема? От представителството ми обясниха, че първо трябва да си платя всички вноски за стария и тогава чак да взема нов, така ли е? Не могат ли някаква оценка да направят?
Dreadnought

Регистриран на: Чет Сеп Чет, 07 Сеп 2017 14:25:37 +0000, 2017 2:25 pm
Автомобил: Octavia

Назад към Дъстър