Дачия Форум

Update list или AUX за оригиналните плеъри ?

Екстериор и оптически тунинг

Update list или AUX за оригиналните плеъри ?

Мнениеот rolly » Пон Апр Пон, 08 Апр 2013 20:56:26 +0000, 2013 8:56 pm

Имам това радио > http://www.radio-code.lt/img/radios/RENRDD200-00.jpg .До колкото разбрах то има Update list което означава , че чрез MINI ISO (зелената) букса на края с 3.5 мм жак , мога да си слушам музика от телефона. Така изглежда този преходник : http://images.gittigidiyor.com/2168/Ren ... 5941_0.jpg .Понеже го има само в ebay и излиза около 30 лева , което е малко глупаво за нещо толкова просто като сглобка , реших сам да си го направя по тема дадена от друг форум в която пише :

1-За целта ви е нужен този кабел. (с 3.5 мм накрайник)
2-Слагаме 3 кабелни обувки. (на всяка от жиците от кабела)
3-Вадим Цд-то.
4-Слагаме 3-те кабелни обувки в пиновете които съм отбелязъл (объркал съм ляв и десен на снимката).
5-Задържате бутона с нотичката на цд-то за да може да си активирате AUX-a.

До 4-та стъпка всичко е добре. На 5-а стъпка след задържане на бутончето с нотичката в менюто имам само : LW , FM , MW , NEWS OFF/ON , SPEED и до тук , а след SPEED би трябвало да имам AUX ON/OFF . Пример : http://www.youtube.com/watch?v=39u0ADb3Bf4 .
Вярно , на клипа плеъра е друг , но също има Update List.
Та някой правил ли е подобно нещо на този плеър , или да има идея как да подкарам AUX-а?
Този документ е полезен също : http://www.cabriault.com/meganecc/tips/ ... neipod.pdf
Прикачени файлове
DSC02472_resize.jpg
DSC02472_resize.jpg (35.88 KiB) Прегледано 12345 пъти
DSC02466_resize.jpg
DSC02466_resize.jpg (47.13 KiB) Прегледано 12345 пъти
RenaultPINOUT.jpg
RenaultPINOUT.jpg (36.46 KiB) Прегледано 12345 пъти
Dacia Logan 1.6 MPI 90PS (21.12.2006)
rolly

Регистриран на: Вто Яну Вто, 12 Яну 2010 13:21:58 +0000, 2010 1:21 pm
Автомобил: Dacia Logan 1.6 MPI

Re: Update list или AUX за оригиналните плеъри ?

Мнениеот rolly » Сря Апр Сря, 10 Апр 2013 16:47:03 +0000, 2013 4:47 pm

Да не би кабела ми да не е станал както трябва ? Някой има ли идея дали AUX ON/OFF в Expert менюто се появява само когато има включен кабел от зад на плеъра?
EDIT: Тук : http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?p=882116 пише , че има 3то меню (Expert) , което явно ми трябва .Някой знае ли как да вляза в него ?
rolly

Мнениеот radowolf » Сря Апр Сря, 10 Апр 2013 19:16:08 +0000, 2013 7:16 pm

Ако държиш на бързо и полезно мнение по темата по-добре попитай на http://www.renault-bg.com/smf/ - там има доста хора дето ги поназнайват електрониките.
яки спирачки, лек волан, кеф в жегата, мъглоразпръсквачи, 2 поспаланки и лъскава боя!
Изображение
Аватар
radowolf
Дачия маниак

Регистриран на: Чет Мар Чет, 18 Мар 2010 11:01:17 +0000, 2010 11:01 am
Автомобил: Dacia Sandero 1.4 mpi 75 кс - K7J 710

Мнениеот rolly » Чет Апр Чет, 11 Апр 2013 20:22:32 +0000, 2013 8:22 pm

Да , може и да пусна , но не съм сигурен в кой раздел (Меган , Лагуна , Канго..) защото не знам на кой модел се слага . В книжката на радиото пише , че ако искам да активирам AUX-а трябва да натисна 1 или повече пъти SRC бутона , което не е така. Сега отново гледах плеъра и задържах копчето MODE и се появи UPDATE LIST надпис. Сега в събота ми пристига преходника и ще пиша дали ще проработи.
rolly

Мнениеот Hard_Cat » Пет Апр Пет, 12 Апр 2013 08:59:41 +0000, 2013 8:59 am

Хахаха, колега, добре дошъл в моя клуб.
Този номер го направих на радиото, което е фабрично вградено в Рено Симбол, но с отделен дисплей. Там функцията АУКС си я има в ЕКСПЕРТ-менюто и се активира/деактивира.

Същото това радио, което си показал тук, си го купих и аз от Ибей. С вградени дисплеи в радиата са поставяни апарати в една от версиите на Рено Туинго 2 (мисля, че е по-ниската версия) и в моделите на Рено Трафик. Обзалагам се, че твоето радио е от Рено Трафик.

И тук идва веселата част - за Рено Трафик са решили, че AUX-вход не е нужен и просто не са го включили като екстра. Няма начин да подкараш този вход. Тъй като въпросът за активирането му е много специфичен, Интернет не дава много опции, защото препраща към по-общи въпроси, свързани с този модел. Повярвай ми, търсил съм един месец информация.

Предполагам само, че е възможно да са скроили другия номер, който правят производителите - на една и съща платформа (или така нареченото шаси) на радиото правят няколко модела, като на единия активират АУКС, а на другия не. Единственият вариант е да се пипне нещо софтуерно или да му се смени нещо по платката (някой чип). И тъй като имам много по-лесен вариант за музика през това радио, не смятам, че усилието си заслужава.

Чел съм информацията в английския Рено-форум и там определено няма предложение за отстраняване на този пропуск. Мисля, че ако имаше начин, щяха да го напишат. Ако някой в България успее да го направи това, шапка ще му сваля.

Относно кабела за задния порт - поръчах си Mini-ISO щекерче от Конрад-Електроникс (магазин в София). Струваше някакви 1-2 лв, доставиха ми го заедно с металните пинчета, които влизат вътре. От кабел за слушалки си го преправяш и за не повече от 2 лв си имаш готов кабел.
ИзображениеИзображениеИзображение
Извън темата:
Аватар
Hard_Cat
Дачия маниак

Регистриран на: Сря Сеп Сря, 01 Сеп 2010 16:36:49 +0000, 2010 4:36 pm
Автомобил: Diamonds are forever!

Мнениеот rolly » Пет Апр Пет, 12 Апр 2013 11:36:37 +0000, 2013 11:36 am

Hard_Cat написа:
Относно кабела за задния порт - поръчах си Mini-ISO щекерче от Конрад-Електроникс (магазин в София). Струваше някакви 1-2 лв, доставиха ми го заедно с металните пинчета, които влизат вътре. От кабел за слушалки си го преправяш и за не повече от 2 лв си имаш готов кабел.

Значи има надежда ? :D Понеже във Варна , никъде не са чували за Mini ISO букса , реших да си взема синята , която е с 9 пинчета и ще я изрежа да пасне както трябва на AUX входа.

Какъв по-лесен начин за слушане на музика си измислил , колега ?

В Рено форума видях , че се запоявал AUX кабела към предусилвателя .Не ми е ясно обаче как да разбера кое е предуслвателя :D .И дори да успея да го направя , как става номера ?
rolly

Мнениеот Hard_Cat » Пет Апр Пет, 12 Апр 2013 12:15:47 +0000, 2013 12:15 pm

Mini-ISO са два вида - зелен и син. На теб ти трябва зеления, защото пасва перфектно точно там където е входа за АУКС-а.
Синият, от своя страна, си има своето предназначение - той се включва на съседното място, което е за CD-Changer.
Проблемът на този вход е такъв, че там не става да включиш друг външен плеър - стандартите са съвсем различни. Звукът е SPDIF и не можеш да конвертираш. Ровил съм се и в такъв форум, който може да направи конвертор, но времето и средствата не си струват.

Решение 1 - тъй като имам таблет, който има вградена функция FM-transmitter (Archos 5 IT 32 GB), ползвам таблета като навигация и трансмитер едновременно. Мога да пускам всичко на него, дори мога да забавлявам пътниците с някой филм. Звукът минава през честота на радиото.

Решение 2 - Yatour Musicbox (потърси го в мрежата, Амазон, примерно) - Има SD-card, AUX, USB и се включва на мястото на CD-Changer, т.е. със синия конектор. Пробвал съм го на моето радио и работи перфектно. Дистанционното на волана сменя папките на УСБ-то/SD-то и можеш да си избираш песните. Струва 70-75 Евро. В София има фирма, която ги продава за 160-170 лв.
Ако си държиш на радиото, а аз определено си държа на моето, това е прекрасно решение, ако нямаш таблет Archos 5 IT 32 GB (който е с архивния Андроид 1.6). Единственият недостатък на Yatour е този, че струва колкото един нов апарат. Но пък на мен новите изобщо не ми харесват и си предпочитам стария от Рено Трафик 2000/2001, без АУКС.
Извън темата:
Аватар
Hard_Cat
Дачия маниак

Регистриран на: Сря Сеп Сря, 01 Сеп 2010 16:36:49 +0000, 2010 4:36 pm
Автомобил: Diamonds are forever!

Назад към Дизайн и тунинг